Strona www.wup.mazowsze.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. więcej
25 lat wolności
ePUAP
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

 

 


KOMUNIKATY A A A          
Na koniec listopada 2014 r. w województwie mazowieckim zarejestrowanych było 248.631 bezrobotnych. Stopa bezrobocia wyniosła 9,8 proc. (przy średniej dla kraju 11,4 proc.).
Porozumienie w sprawie realizacji Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 podpisane

13 stycznia 2015 r. pomiędzy Województwem Mazowieckim - reprezentowanym przez dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie Tomasza Sieradza - a Ministerstwem Infrastruktury i Rozwoju - reprezentowanym przez podsekretarza stanu Pawła Orłowskiego - zawarte zostało porozumienie dotyczące realizacji w województwie mazowieckim Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 (PO WER).


Program Gwarancje dla młodzieży
Program stanowi odpowiedź Komisji Europejskiej na pogłębiający się problem bezrobocia wśród młodzieży. Celem inicjatywy jest zapewnienie każdemu młodemu Europejczykowi, który właśnie skończył edukację zawodową, atrakcyjnej oferty pracy, stażu zawodowego lub możliwości dalszego kształcenia.    

Program Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 zatwierdzony przez Komisję Europejską

17 grudnia 2014 r. Komisja Europejska zatwierdziła Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER). Decyzję podpisała Marianne Thyssen, komisarz UE ds. zatrudnienia, spraw społecznych, umiejętności i mobilności na rynku pracy. PO WER powstał w odpowiedzi na potrzeby reform w obszarach zatrudnienia, włączenia społecznego, edukacji, szkolnictwa wyższego, zdrowia i dobrego rządzenia.


Konferencja podsumowująca wdrażanie PO KL w województwie mazowieckim

20 listopada 2014 r. o godz. 10 w Hotelu Radisson Blu Sobieski przy placu Artura Zawiszy 1 w Warszawie odbędzie się konferencja dotycząca wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego w województwie mazowieckim, zorganizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie.


Rusza nabór wniosków o dofinansowanie dla przedsiębiorców w ramach konkursu RPOWM/1.5/1/2014

Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie projektów ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 Priorytet I "Tworzenie warunków dla rozwoju potencjału innowacyjnego i przedsiębiorczości na Mazowszu" Działanie 1.5 Rozwój przedsiębiorczości.


więcej    

AKTUALNOŚCI
Warsztaty w ramach projektu ”Express do zatrudnienia – innowacyjny model aktywizacji osób bezrobotnych”

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie w ramach  projektu "Express do zatrudnienia - innowacyjny model aktywizacji osób bezrobotnych" organizuje warsztaty dla potencjalnych Operatorów - realizatorów usługi zlecania działań aktywizacyjnych dla osób długotrwale bezrobotnych.

Spotkanie opłatkowe w Wojewódzkim Urzędzie Pracy
Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz satysfakcji i sukcesów w 2015 roku życzyli pracownikom dyrektorzy Wojewódzkiego Urzędu Pracy Aleksander Kornatowski i Emilia Jędrej 18 grudnia podczas tradycyjnego spotkania wigilijnego. Na świąteczne spotkanie z pracownikami przybyli także: Wanda Adach, dyrektor Urzędu Pracy m. st. Warszawy i Krzysztof Strzałkowski, obecnie burmistrz Woli, wcześniej wicemarszałek województwa mazowieckiego i dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie.
Opiniowanie i konsultacje społeczne RPDZ 2015

Zarząd Województwa Mazowieckiego 2 grudnia 2014 roku przyjął do akceptującej wiadomości informację w sprawie przeprowadzenia konsultacji projektu „Regionalnego Planu Działań na rzecz Zatrudnienia na rok 2015 dla województwa mazowieckiego".

Wirtualne Dni Pracy z EURES

Zapraszamy osoby poszukujące pracy za granicą do udziału w Wirtualnych Dniach Pracy z EURES organizowanych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie, które odbędą się w dniach 1-7 grudnia  2014 roku.  

X seminarium Europejskich Służb Zatrudnienia EURES „Współczesne wyzwania dla migracji”

Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie, w ramach działalności Europejskich Służb Zatrudnienia EURES, już po raz dziesiąty zorganizował 25 listopada br. w Warszawie seminarium poświęcone zasadom i możliwościom wspierania osób migrujących. W seminarium wzięło udział blisko 70 osób, przedstawiciele: urzędów pracy z Mazowsza, Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, Wojewódzkiej Mazowieckiej Komendy OHP, Zakładu Doskonalenia Zawodowego, sieci europejskich, akademickich biur karier i  związków zawodowych. 

Wizyta studyjna pracowników urzędu pracy z Norwegii

19-osobowa delegacja pracowników norweskiego urzędu pracy z Rakkestad, leżącego ok. 80 km od Oslo, gościła 21 listopada br., w ramach międzynarodowego pośrednictwa pracy EURES, w siedzibie WUP w Warszawie przy ul. Ciołka 10A. 

więcej    

WARSZTATY
Warsztaty dla osób poszukujących pracy – I kwartał 2015 r.


Zapraszamy wszystkie osoby bezrobotne i poszukujące pracy, chętne do przeanalizowania i przezwyciężenia swoich trudności w poruszaniu się po rynku pracy na bezpłatne zajęcia warsztatowe organizowane w Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w WUP w Warszawie.


Warsztaty dla osób planujących karierę zawodową – I kwartał 2015 r.


Zapraszamy wszystkie osoby bezrobotne i poszukujące pracy, chętne by przeanalizować własne możliwości zawodowe, na bezpłatne zajęcia warsztatowe organizowane w Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w WUP w Warszawie. 


Warsztaty dla osób rozważających otwarcie działalności gospodarczej – I kwartał 2015 r.


Wszystkich, którzy planują założenie własnej firmy zapraszamy na bezpłatne zajęcia organizowane w Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej WUP w Warszawie.


Warsztaty dla osób planujących karierę zawodową – IV kwartał 2014 r.


Zapraszamy wszystkie osoby bezrobotne i poszukujące pracy, chętne by przeanalizować własne możliwości zawodowe, na bezpłatne zajęcia warsztatowe organizowane w Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w WUP w Warszawie.


więcej    

STRONA GŁÓWNA | KONTAKT
Copyright (C) Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie
projekt graficzny: Marcin Rucki - WUP
wykonanie oraz system CMS: virtualmedia.pl