Strona www.wup.mazowsze.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. więcej
25 lat wolności
ePUAP
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

 

 


KOMUNIKATY A A A          
Na koniec października 2014 r. w województwie mazowieckim zarejestrowanych było 248.568 bezrobotnych. Stopa bezrobocia wyniosła 9,8 proc. (przy średniej dla kraju 11,3 proc.).
Program Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 zatwierdzony przez Komisję Europejską

17 grudnia 2014 r. Komisja Europejska zatwierdziła Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER). Decyzję podpisała Marianne Thyssen, komisarz UE ds. zatrudnienia, spraw społecznych, umiejętności i mobilności na rynku pracy. PO WER powstał w odpowiedzi na potrzeby reform w obszarach zatrudnienia, włączenia społecznego, edukacji, szkolnictwa wyższego, zdrowia i dobrego rządzenia.


24 grudnia dniem wolnym

Zgodnie z zarządzeniem nr 16/14 dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie 24 grudnia 2014 roku ustala się dniem wolnym od pracy. Tego dnia urząd będzie nieczynny.


Konferencja podsumowująca wdrażanie PO KL w województwie mazowieckim

20 listopada 2014 r. o godz. 10 w Hotelu Radisson Blu Sobieski przy placu Artura Zawiszy 1 w Warszawie odbędzie się konferencja dotycząca wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego w województwie mazowieckim, zorganizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie.


Rusza nabór wniosków o dofinansowanie dla przedsiębiorców w ramach konkursu RPOWM/1.5/1/2014

Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie projektów ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 Priorytet I "Tworzenie warunków dla rozwoju potencjału innowacyjnego i przedsiębiorczości na Mazowszu" Działanie 1.5 Rozwój przedsiębiorczości.


Interpretacja Instytucji Zarządzającej Programem Kapitał Ludzki dot. pkt 7 i 8 podrozdziału nr 4.5 Wytycznych w zakresie kwalifikowania wydatków w ramach PO KL
Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie przekazuje interpretację  Instytucji Zarządzającej (IZ) dotyczącą punktu nr 7 i 8 podrozdziału nr 4.5 wytycznych w zakresie kwalifikowania wydatków w ramach PO KL z dnia 2 kwietnia 2014 r. (obowiązujących od dnia 1 maja 2014 r.).

więcej    

AKTUALNOŚCI
Spotkanie opłatkowe w Wojewódzkim Urzędzie Pracy
Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz satysfakcji i sukcesów w 2015 roku życzyli pracownikom dyrektorzy Wojewódzkiego Urzędu Pracy Aleksander Kornatowski i Emilia Jędrej 18 grudnia podczas tradycyjnego spotkania wigilijnego. Na świąteczne spotkanie z pracownikami przybyli także: Wanda Adach, dyrektor Urzędu Pracy m. st. Warszawy i Krzysztof Strzałkowski, obecnie burmistrz Woli, wcześniej wicemarszałek województwa mazowieckiego i dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie.
Opiniowanie i konsultacje społeczne RPDZ 2015

Zarząd Województwa Mazowieckiego 2 grudnia 2014 roku przyjął do akceptującej wiadomości informację w sprawie przeprowadzenia konsultacji projektu „Regionalnego Planu Działań na rzecz Zatrudnienia na rok 2015 dla województwa mazowieckiego".

Wirtualne Dni Pracy z EURES

Zapraszamy osoby poszukujące pracy za granicą do udziału w Wirtualnych Dniach Pracy z EURES organizowanych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie, które odbędą się w dniach 1-7 grudnia  2014 roku.  

X seminarium Europejskich Służb Zatrudnienia EURES „Współczesne wyzwania dla migracji”

Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie, w ramach działalności Europejskich Służb Zatrudnienia EURES, już po raz dziesiąty zorganizował 25 listopada br. w Warszawie seminarium poświęcone zasadom i możliwościom wspierania osób migrujących. W seminarium wzięło udział blisko 70 osób, przedstawiciele: urzędów pracy z Mazowsza, Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, Wojewódzkiej Mazowieckiej Komendy OHP, Zakładu Doskonalenia Zawodowego, sieci europejskich, akademickich biur karier i  związków zawodowych. 

Wizyta studyjna pracowników urzędu pracy z Norwegii

19-osobowa delegacja pracowników norweskiego urzędu pracy z Rakkestad, leżącego ok. 80 km od Oslo, gościła 21 listopada br., w ramach międzynarodowego pośrednictwa pracy EURES, w siedzibie WUP w Warszawie przy ul. Ciołka 10A. 

Wizyta delegacji Szwedzkiej Rady ds. EFS dla Regionu Południowej Szwecji w WUP
Delegacja Szwedzkiej Rady ds. EFS dla Regionu Południowej Szwecji w towarzystwie przedstawicieli Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych 19 listopada odwiedziła siedzibę WUP.

więcej    

WARSZTATY
Warsztaty dla osób rozważających otwarcie działalności gospodarczej – I kwartał 2015 r.


Wszystkich, którzy planują założenie własnej firmy zapraszamy na bezpłatne zajęcia organizowane w Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej WUP w Warszawie.


Warsztaty dla osób poszukujących pracy – I kwartał 2015 r.


Zapraszamy wszystkie osoby bezrobotne i poszukujące pracy, chętne do przeanalizowania i przezwyciężenia swoich trudności w poruszaniu się po rynku pracy na bezpłatne zajęcia warsztatowe organizowane w Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w WUP w Warszawie.


Warsztaty dla osób planujących karierę zawodową – I kwartał 2015 r.


Zapraszamy wszystkie osoby bezrobotne i poszukujące pracy, chętne by przeanalizować własne możliwości zawodowe, na bezpłatne zajęcia warsztatowe organizowane w Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w WUP w Warszawie. 


Warsztaty dla osób planujących karierę zawodową – IV kwartał 2014 r.


Zapraszamy wszystkie osoby bezrobotne i poszukujące pracy, chętne by przeanalizować własne możliwości zawodowe, na bezpłatne zajęcia warsztatowe organizowane w Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w WUP w Warszawie.


więcej    

STRONA GŁÓWNA | KONTAKT
Copyright (C) Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie
projekt graficzny: Marcin Rucki - WUP
wykonanie oraz system CMS: virtualmedia.pl