Strona www.wup.mazowsze.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. więcej
konkurs na komiks
25 lat wolności
ePUAP
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

10 lat w UE.pl

 

 

 


KOMUNIKATY A A A          
Na koniec czerwca 2014 r. w województwie mazowieckim zarejestrowanych było 261.730 bezrobotnych. Stopa bezrobocia wyniosła 10,2 proc. (przy średniej dla kraju 12,0 proc.).
Rusza nabór wniosków o dofinansowanie dla przedsiębiorców w ramach konkursu RPOWM/1.5/1/2014

Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie projektów ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 Priorytet I "Tworzenie warunków dla rozwoju potencjału innowacyjnego i przedsiębiorczości na Mazowszu" Działanie 1.5 Rozwój przedsiębiorczości.


Interpretacja Instytucji Zarządzającej Programem Kapitał Ludzki dot. pkt 7 i 8 podrozdziału nr 4.5 Wytycznych w zakresie kwalifikowania wydatków w ramach PO KL
Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie przekazuje interpretację  Instytucji Zarządzającej (IZ) dotyczącą punktu nr 7 i 8 podrozdziału nr 4.5 wytycznych w zakresie kwalifikowania wydatków w ramach PO KL z dnia 2 kwietnia 2014 r. (obowiązujących od dnia 1 maja 2014 r.).

Inicjatywa JEREMIE dla rozwoju Mazowsza

Projekt "Inicjatywa JEREMIE dla rozwoju Mazowsza" realizowany jest przez Krajowe Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego  w latach 2007-2013, Priorytet I „Tworzenie warunków dla rozwoju potencjału innowacyjnego i przedsiębiorczości na Mazowszu", Działanie 1.4 „Wzmocnienie instytucji otoczenia biznesu".


Komunikat Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju w sprawie interpretacji przepisów dotyczących kwalifikowalności wydatków w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki
W związku z częstymi prośbami o interpretację przepisów oraz pytaniami dotyczącymi kwalifikowalności wydatków w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (PO KL) kierowanymi do Instytucji Zarządzającej (IZ) przez beneficjentów, informujemy, że to instytucje będące stroną umowy o dofinansowanie projektu, tj. odpowiednio Instytucje Pośredniczące (IP) i Instytucje Pośredniczące II stopnia (IP2), są zobowiązane do udzielania wyjaśnień i wytycznych beneficjentom.

Nowelizacja rozporządzenia Ministra Rozwoju Regionalnego z dnia 15 grudnia 2010 r. w sprawie udzielania pomocy publicznej w ramach PO KL
Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie informuje, iż Instytucja Zarządzająca PO KL dokonała nowelizacji rozporządzenia Ministra Rozwoju Regionalnego z dnia 15 grudnia 2010 r. w sprawie udzielania pomocy publicznej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (Dz. U. z 2010 r. Nr 239, poz. 1598, z późn. zm.).

więcej    

AKTUALNOŚCI
Stopa bezrobocia w lipcu
Na koniec lipca 2014 roku na Mazowszu było zarejestrowanych 259 573 bezrobotnych, w tym 124 645 kobiet, czyli 48 proc. ogółu bezrobotnych.
Stopa bezrobocia wyniosła 10,2 proc. (przy średniej dla kraju 11,9 proc.).
W porównaniu do poprzedniego miesiąca liczba bezrobotnych zmniejszyła się o 2 157 osób (o 0,8 proc.).
Seminarium edukacyjne w ramach akcji przygotowawczej Programu
Nowe programy i fundusze unijne, które umożliwią wsparcie finansowe szkół, placówek oświaty i edukacji oraz organizacji i instytucji pojawią się już w najbliższych miesiącach. Już teraz Stowarzyszenie Edukacji Pozaformalnej "MERITUM" chce do tego przygotować m.in. przedstawicieli sektora edukacji i oświaty, doradców zawodowych oraz specjalistów ds. pozyskiwania funduszy unijnych.
Wizyta gości z Norwegii

14-osobowa delegacja pracowników norweskiego urzędu pracy
z Gjerdrum leżącego w regionie Akershus (30 km od Oslo) 
gościła, 
w ramach międzynarodowego pośrednictwa pracy EURES
9 września br. w siedzibie WUP w Warszawie przy ul. Ciołka 10A.

Zaprojektuj komiks i zgarnij nagrodę

Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie już po raz szósty ogłasza konkurs na najciekawszy komiks pod hasłem działań realizowanych w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego „Człowiek - najlepsza inwestycja". Prace można nadsyłać już od 1 września 2014 roku.

Stopa bezrobocia w czerwcu
Na koniec czerwca 2014 roku na Mazowszu było zarejestrowanych 261 730 bezrobotnych, w tym 123 884 kobiety, czyli 47,3 proc. ogółu bezrobotnych. Stopa bezrobocia wyniosła 10,2 proc. (przy średniej dla kraju 12 proc.).
W porównaniu do poprzedniego miesiąca liczba bezrobotnych zmniejszyła się o 6 554 osoby (o 2,4 proc.).
Konkurs „Mazowieckie Barwy Wolontariatu”
Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik już po raz czwarty ogłosił konkurs „Mazowieckie Barwy Wolontariatu".  

więcej    

WARSZTATY
Warsztaty dla osób rozważających otwarcie działalności gospodarczej – IV kwartał 2014 r.


Wszystkich, którzy planują założenie własnej firmy zapraszamy na bezpłatne zajęcia organizowane w Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej WUP w Warszawie.


Warsztaty dla osób poszukujących pracy – IV kwartał 2014 r.


Zapraszamy wszystkie osoby bezrobotne i poszukujące pracy, chętne do przeanalizowania i przezwyciężenia swoich trudności w poruszaniu się po rynku pracy na bezpłatne zajęcia warsztatowe organizowane w Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w WUP w Warszawie.


Warsztaty dla osób planujących karierę zawodową – IV kwartał 2014 r.


Zapraszamy wszystkie osoby bezrobotne i poszukujące pracy, chętne by przeanalizować własne możliwości zawodowe, na bezpłatne zajęcia warsztatowe organizowane w Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w WUP w Warszawie.


Warsztaty dla osób planujących karierę zawodową - III kwartał 2014 r.


Zapraszamy wszystkie osoby bezrobotne i poszukujące pracy, chętne by przeanalizować własne możliwości zawodowe, na bezpłatne zajęcia warsztatowe organizowane w Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w WUP w Warszawie.


więcej    

STRONA GŁÓWNA | KONTAKT
Copyright (C) Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie
projekt graficzny: Marcin Rucki - WUP
wykonanie oraz system CMS: virtualmedia.pl