Strona www.wup.mazowsze.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. więcej
konkurs na komiks
25 lat wolności
ePUAP
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

10 lat w UE.pl

 

 

 


KOMUNIKATY A A A          
Na koniec sierpnia 2014 r. w województwie mazowieckim zarejestrowanych było 258.010 bezrobotnych. Stopa bezrobocia wyniosła 10,1 proc. (przy średniej dla kraju 11,7 proc.).
Rusza nabór wniosków o dofinansowanie dla przedsiębiorców w ramach konkursu RPOWM/1.5/1/2014

Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie projektów ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 Priorytet I "Tworzenie warunków dla rozwoju potencjału innowacyjnego i przedsiębiorczości na Mazowszu" Działanie 1.5 Rozwój przedsiębiorczości.


Interpretacja Instytucji Zarządzającej Programem Kapitał Ludzki dot. pkt 7 i 8 podrozdziału nr 4.5 Wytycznych w zakresie kwalifikowania wydatków w ramach PO KL
Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie przekazuje interpretację  Instytucji Zarządzającej (IZ) dotyczącą punktu nr 7 i 8 podrozdziału nr 4.5 wytycznych w zakresie kwalifikowania wydatków w ramach PO KL z dnia 2 kwietnia 2014 r. (obowiązujących od dnia 1 maja 2014 r.).

Inicjatywa JEREMIE dla rozwoju Mazowsza

Projekt "Inicjatywa JEREMIE dla rozwoju Mazowsza" realizowany jest przez Krajowe Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego  w latach 2007-2013, Priorytet I „Tworzenie warunków dla rozwoju potencjału innowacyjnego i przedsiębiorczości na Mazowszu", Działanie 1.4 „Wzmocnienie instytucji otoczenia biznesu".


Komunikat Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju w sprawie interpretacji przepisów dotyczących kwalifikowalności wydatków w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki
W związku z częstymi prośbami o interpretację przepisów oraz pytaniami dotyczącymi kwalifikowalności wydatków w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (PO KL) kierowanymi do Instytucji Zarządzającej (IZ) przez beneficjentów, informujemy, że to instytucje będące stroną umowy o dofinansowanie projektu, tj. odpowiednio Instytucje Pośredniczące (IP) i Instytucje Pośredniczące II stopnia (IP2), są zobowiązane do udzielania wyjaśnień i wytycznych beneficjentom.

Nowelizacja rozporządzenia Ministra Rozwoju Regionalnego z dnia 15 grudnia 2010 r. w sprawie udzielania pomocy publicznej w ramach PO KL
Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie informuje, iż Instytucja Zarządzająca PO KL dokonała nowelizacji rozporządzenia Ministra Rozwoju Regionalnego z dnia 15 grudnia 2010 r. w sprawie udzielania pomocy publicznej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (Dz. U. z 2010 r. Nr 239, poz. 1598, z późn. zm.).

więcej    

AKTUALNOŚCI
Targi Pracy i Przedsiębiorczości w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie

15 października br. zapraszamy osoby poszukujące pracy oraz osoby planujące założenie własnego biznesu na Targi Pracy i Przedsiębiorczości. Targi, którym towarzyszyć będzie Salon Doradztwa Zawodowego i Salon Przedsiębiorczości, odbędą się w salach wystawowych na czwartym piętrze Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie w godzinach 10 - 17.

Konferencja podsumowująca rezultaty projektu pilotażowego
Konferencja podsumowująca rezultaty projektu pilotażowego "Partnerstwo dla Pracy", realizowanego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie w latach 2013-14 na zlecenie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, odbyła się  24 i 25 września br. w Morach koło Warszawy.
Stopa bezrobocia w lipcu
Na koniec lipca 2014 roku na Mazowszu było zarejestrowanych 259 573 bezrobotnych, w tym 124 645 kobiet, czyli 48 proc. ogółu bezrobotnych.
Stopa bezrobocia wyniosła 10,2 proc. (przy średniej dla kraju 11,9 proc.).
W porównaniu do poprzedniego miesiąca liczba bezrobotnych zmniejszyła się o 2 157 osób (o 0,8 proc.).
Seminarium edukacyjne w ramach akcji przygotowawczej Programu "Gwarancje dla młodzieży"
Nowe programy i fundusze unijne, które umożliwią wsparcie finansowe szkół, placówek oświaty i edukacji oraz organizacji i instytucji pojawią się już w najbliższych miesiącach. Już teraz Stowarzyszenie Edukacji Pozaformalnej "MERITUM" chce do tego przygotować m.in. przedstawicieli sektora edukacji i oświaty, doradców zawodowych oraz specjalistów ds. pozyskiwania funduszy unijnych.
Wizyta gości z Norwegii

14-osobowa delegacja pracowników norweskiego urzędu pracy
z Gjerdrum leżącego w regionie Akershus (30 km od Oslo) 
gościła, 
w ramach międzynarodowego pośrednictwa pracy EURES
9 września br. w siedzibie WUP w Warszawie przy ul. Ciołka 10A.

Zaprojektuj komiks i zgarnij nagrodę

Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie już po raz szósty ogłasza konkurs na najciekawszy komiks pod hasłem działań realizowanych w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego „Człowiek - najlepsza inwestycja". Prace można nadsyłać już od 1 września 2014 roku.

więcej    

WARSZTATY
Warsztaty dla osób poszukujących pracy – IV kwartał 2014 r.


Zapraszamy wszystkie osoby bezrobotne i poszukujące pracy, chętne do przeanalizowania i przezwyciężenia swoich trudności w poruszaniu się po rynku pracy na bezpłatne zajęcia warsztatowe organizowane w Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w WUP w Warszawie.


Warsztaty dla osób planujących karierę zawodową – IV kwartał 2014 r.


Zapraszamy wszystkie osoby bezrobotne i poszukujące pracy, chętne by przeanalizować własne możliwości zawodowe, na bezpłatne zajęcia warsztatowe organizowane w Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w WUP w Warszawie.


Warsztaty dla osób rozważających otwarcie działalności gospodarczej – IV kwartał 2014 r.


Wszystkich, którzy planują założenie własnej firmy zapraszamy na bezpłatne zajęcia organizowane w Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej WUP w Warszawie.


Warsztaty dla osób planujących karierę zawodową - III kwartał 2014 r.


Zapraszamy wszystkie osoby bezrobotne i poszukujące pracy, chętne by przeanalizować własne możliwości zawodowe, na bezpłatne zajęcia warsztatowe organizowane w Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w WUP w Warszawie.


więcej    

STRONA GŁÓWNA | KONTAKT
Copyright (C) Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie
projekt graficzny: Marcin Rucki - WUP
wykonanie oraz system CMS: virtualmedia.pl